2022-03-21 15:45:27

ДОКУМЕНТ ПІДГОТОВЛЕНИЙ РАДОЮ ПРЕДСТАВНИЦТВА МЕРІЇ МIСТА БЕРГАМО

 

ДОКУМЕНТ ПІДГОТОВЛЕНИЙ РАДОЮ ПРЕДСТАВНИЦТВА МЕРІЇ МIСТА БЕРГАМО  

у співпраці з: ПРЕФЕКТУРА МIСТА БЕРГАМО КВЕСТУРА МIСТА БЕРГАМО ATS БЕРГАМО ПРОВІНЦІЯ БЕРГАМО ШКІЛЬНЕ УПРАВЛІННЯ     ВІТАЄМО ГРОМАДЯН УКРАЇНИ  

У зв’язку з війною, що триває в Україні, та в очікуванні подальших міграційних явищ у нашу країну, установи, які займаються організацією прийому, наданняv допомоги та гостинності, визначили необхідність підготувати простий для консультації довідник, який може бути корисним для кращого вирішення ситуації.  

Документ може бути оновлений, інтегрований, модифікований залежно від розвитку ситуації та законодавства; кожне оновлення буде надіслано мерам міст інстанцією ATS Бергамо (Агентство охорони здоров'я).  

Дякуємо всім залученим установам, мерам провінції Бергамо, органам третього сектору та громадянам, які допомагають подолати цю першу фазу української кризи, ще раз підтверджуючи велике серце та дух солідарності территорій міста Бергамо.   ОХОРОНА ЗДОРОВ'Я   Необхідно, щоб громадянин України, також через приймаючу сім’ю, муніципалітети, територіальні округи, заповнив форму, доступну за посиланням: https: //sorvegianzacovid.ats- bg.it/?q=emergenza_profughi_registrazione також доступну з домашньої сторінки веб-сайту установи ATS Bergamo. Зібрані дані обмінюються між ATS Бергамо та префектурою Бергамо.  

Зобов'язання щодо охорони здоров'я відповідно до законодавства щодо боротьби з COVID-19 для громадян України, які прибули з України, та суб’єктів, які в будь-якому випадку прибувають з України.  

Для того, щоб залишитися в нашій країні, громадянин України та будь-яка особа, яка прибуває в Італію з території України, повинні дотримуватися таких положень:  

До 31 березня 2022 року протягом 48 годин після в’їзду на територію країни провести за допомогою мазка молекулярний або антигенний тест на SARS-CoV-2, який можна провести без бронювання в пункті Tamponi ATS Bergamo і в штаб-квартирі ATS по вул. Borgo Palazzo, 130 - павільйон 22 - з 10.00 до 12.00 - з понеділка по суботу (дотримуйтесь інструкцій з паркування для відвідувачів). Протягом п’яти днів після здачі мазка необхідно дотримуватися режиму самонагляду з обов’язковим носінням маски типу FFP2.  

Якщо буде виявлено позитивний результат на Covid-19, громадянин буде вимушений перебувати на обов’язковій домашній ізоляції. У разі неможливості дотримання правил ізоляції вдома, ATS Bergamo буде здійснювати трансфер до готелю Covid.  

До 31 березня 2022 року в межах максимального 5-денного терміну з моменту здачі мазка, якщо він негативний, можна користуватися громадським транспортом з обов’язковим носінням маски типу FFP2, щоб дістатися до закладів охорони здоров’я та/або допомоги, до будинку чи іншого місця прийому, а також до наданих засобів проживання, але необхідно буде показати сертифікат про проведення молекулярного тесту за попередні 72 години, та негативний результат , або за 48 годин тесту на антиген.  

До 31 березня 2022 року, при видачі так званого «посиленого» зеленого сертифіката, ви маєте право перебувати в місцях прийому українських громадян або в інших закладах розміщення чи в приватних будинках.   Щоб отримати інформацію про дійсність медичної документації або медичну інформацію, ви можете зателефонувати за безкоштовним номером комунального підприємства 1500 або за безкоштовним номером регіону, в якому ви знаходитесь.  

Обстеження здоров’я  

За допомогою даних, зібраних за посиланням: https: //sorvegianzacovid.ats- bg.it/?q=emergenza_profughi_registrazione, ATS Bergamo зв’яжеться з громадянином для першого медичного огляду, записавши на прийом до таких центрів ASST:   ASST PAPA GIOVANNI XXIII - у лікарні Папи Джованні XXIII (Ospedale Papa Giovanni XXIII)   ASST BERGAMO EST - у Громадському будинку Гаццаніга (Casa della Comunità Gazzaniga)   ASST BERGAMO OVEST - в Муніципальному спортзалі в Спірано (Palaspirà a Spirano)   Перший «фільтруючий» візит здійснить медичний персонал ATS Бергамо та лікарі-волонтери, щоб перевірити стан здоров’я, також щодо Covid 19.   Після ASST: - буде видан код STP - straniero temporaneamente presente (іноземець тимчасового перебвання); - буде запропоновано введення вакцин проти Covid-19; - перевірино стан вакцинації; - визначані будь-які хронічні патології або слабкості, про які потрібно подбати.  

Зауважте, що всі громадяни України можуть отримати доступ до відділення екстреної допомоги, щоб скористатися перевагами невідкладної та необхідної допомоги. Для всіх невідкладних ситуацій можна звернутися за єдиним номером екстреної допомоги 112.   Для ATS Bergamo посилання emergenza.ucraina@ats-bg.it      

ГОСТИННІСТЬ ТА ПРОЖИВАННЯ

ЛЮДИ, РОЗМIЩЕНI В ЖИТЛАХ, НАДАНИХ ДРУЗЯМИ, РОДЯЧАМИ ТА ОБ'ЄДНАННЯМИ   Протягом 48 годин після прибуття господар повинен надіслати декларацію про гостинність (стаття 7 Законодавчого декрету 286/98), доступну за посиланням https://questure.poliziadistato.it/statics/24/modulo-comunicazione -hospitalita.pdf % 20 та/або на домашній сторінці Головного управління поліції (Questura)  

МУНІЦИПАЛІТЕТ БЕРГАМО

Якщо громадянин України перебуває в місті Бергамо, декларація буде надіслана на адресу immig.quest.bg@pecps.poliziadistato.it   МУНІЦИПАЛІТЕТ ТРЕВІЛЬІО У разі розміщення в місті Тревільйо декларація буде надіслана на адресу commissariatotreviglio.bg@poliziadistato.it або comm.treviglio.bg@pecps.poliziadistato.it комісаріату державної поліції Тревільйо.  

ІНШІ МУНІЦИПАЛІТЕТИ

У разі розміщення в інших містах провінції компетентним місцевим органом влади є мер, а заяви про гостинність надсилаються до муніципалітету, де знаходиться будинок в якому буде проживати іноземець.  

ЛЮДИ БЕЗ МОЖЛИВОСТІ ЖИТЛА  

Люди з України, які втікають від конфлікту і не мають житла у друзів, родичів чи громадян Італії, повинні бути негайно повідомлені мером муніципалітету, куди вони прибувають, до префектури Бергамо, яка за погодженням з регіоном Ломбардія активує процедури введення в перші центри позачергового прийому – C.A.S. і в структурах Системи прийому та інтеграції – S.A.I. Якщо мережа C.A.S. - S.A.I. виявиться недостатньою, префектура повідомить регіон Ломбардії про необхідність пошуку термінових рішень щодо житла та надання тимчасової допомоги (відповідно до вимог ст. 3 розпорядження № 872, ухваленого головою Департаменту цивільного захисту 4 березня 2022 року).   Запит міського голови, який очікується за номером 035 276448, має: • надсилатися на сертифіковану адресу електронної пошти protocol.prefbg@pec.interno.it; • повідомляти деталі людей підкреслюючи будь-які родинні зв'язки; • вказати наявність житла на території муніципалітету також з метою включення в мережу місць C.A.S.    

ЗАПИТ ДОВІДУ НА ПРОЖИВАННЯ  

Громадяни України можуть законно перебувати в Iталії протягом 90 днів з моменту в'їзду. Ті, хто мають намір подати заяву на отримання посвідки на проживання, виходячи з чинного законодавства, повинні записатися на прийом в імміграційний офіс головного управління поліції Questura.  

Щоб уникнути зборів, координувати послуги та уникнути марного очікування, запит на прийом має здійснюватися виключно за формою, підготовленою Головним управлінням поліції (Додаток 1), яка має бути надісланою до Головного управління поліції з територіальних районів (активовані Мерами міст) або CIR (Італійська рада у справах біженців) за адресою asilo.quest.bg@pecps.poliziadistato.it  

Зустріч буде призначено імміграційною службою.  

Також слід зазначити, що з метою підготовки документів, необхідних для видачі посвідки на проживання, Генеральне консульство України в Мілані повідомило про готовність видати посвідчення особи своїм громадянам, які можуть не мати паспорта, а також записати до паспорту громадянина України дітей віком до 16 років без документів.    

ЗБІР ТА ЗБЕРІГАННЯ ТОВАРІВ  

Провінція Бергамо взяла на себе, за погодженням з префектурою Бергамо, роль координації в управлінні допомогою, пов’язаною з надзвичайною ситуацією в Україні, як в очікуванні прийому цивільних осіб, які втікають від війни, так і для підтримки ініціатив для збору товарів для відправлення на постраждалі території. Метою є підтримка територій, надання гарантій щодо зберігання та призначення наданого. З цією метою будується логістична модель, яка охоплює всю Провінцію; ведеться робота з підготовки 6 пунктів зберігання товарів, які надходять від численних діючих ініціатив, а також від тих, які будуть запущені на місцевому рівні, органами, асоціаціями та громадянами. Це дозволить організувати поїздки та доставку по Італії та за кордон. Кожен залишатиметься вільним діяти вільно та автономно, але для всього, що рухається в провінційній мережі, мають бути гарантії нагляду з боку Цивільного захисту, прозорого та спільного транспорту та доставки на найвищих інституційних рівнях. Наразі президентство відкрило канали з Польщею, Румунією та Молдовою. Бажаючим долучитися будуть надані інструкції та матеріали для пакування та сортування зібраних матеріалів. Про методи та час буде повідомлено, щойно мережа запрацює.  

Орієнтовно ми уявляємо собі покриття такого характеру:

1 Північно-Західний район: долина Брембана, приблизно в районі міста Сан-Пеллегріно

2 Північно-Східний район: долина Серіана, приблизно в районі міста Альбіно

3 ЦЕНТРАЛЬНО-ЗАХІДНИЙ РАЙОН: Район міст Дальміне-Стеццано

4 ЦЕНТРО-СХІДНИЙ РАЙОН: Район міст Трескоре-К’юдуно

5 ПІВДЕННО-ЗАХІДНИЙ РАЙОН: Район міста Тревільйо

6 ПІВДЕННО-СХІДНИЙ РАЙОН: Район міста Романо ді Ломбардія.  

Також було погоджено НЕ включати ліки у мережи збору, управління якими є складним і делікатним явищем. Для цього сектора, який, очевидно, має першорядне значення, закликаємо звернутися до ініціатив, запропонованих CROCE ROSSA BERGAMO (Червоний Хрест). Провінційна мережа, навпаки, ЗБИРАЄ ЛІКАРСЬКІ ПРИСТРОЇ (джгути, вату, шприци, хірургічні нитки, канюлі, хірургічні пінцети, матеріали першої допомоги, такі як пластирі, бинти, мазі).

Інституційні посилання: провінційні радники Даміано Амальо damiano.amaglio@provincia.bergamo.it як координатор провінційного столу з надзвичайних ситуацій і делегат асоціацій Массімо Коккі massimo.cocchi@provincia.bergamo.it від компетенції цивільного захисту.    

НАВЧАННЯ. ВСТУП ДО ШКОЛИ  

Неповнолітні неіталійські громадяни, які перебувають на національній території, мають право та обов'язок на освіту та навчання у формах і методах, передбачених для громадян Італії, незалежно від регулярності їхнього становища щодо перебування та володіння будь-якими документами, навіть після виконання обов'язку щодо навчання та досягнення 16 років.  

Особиста документація При реєстрації батько або опікун повідомляє персональні дані учня та пред’являє документи, що є у нього.  

Медичні картки Школа зобов'язана з'ясувати, чи учням зробили обов'язкові щеплення, вимагаючи пред'явлення відповідного посвідчення. Якщо у неповнолітнього його немає, сім’я або опікун можуть звернутися до служби охорони здоров’я для визначення ситуації з вакцинацією та проведення відповідних медичних заходів, якщо це необхідно.  

Шкільна документація Школа вимагає пред'явлення відповідної атестації (табелі, сертифікати, декларації тощо), яка вказує на навчання, здобуте в країні походження. У разі відсутності такої документації батьки або опікун інформує про клас і тип закладу, який раніше відвідувала дитина.  

Терміни реєстрацій Запит на реєстрацію можна подати в будь-який час навчального року. У разі зарахування протягом року можливо, що школа, до якої звернулися батьки чи опікуни, досягла максимальної кількості учнів, дозволених на клас, і тому більше не має місць для зарахування додаткового учня, будь то іноземець чи італієць. У цьому випадку школа докладає всіх зусиль, за погодженням з іншими навчальними закладами району, щоб неповнолітній зміг в іншому учбовому закладі.  

Заходи щодо права на освіту Усі чинні положення щодо права на освіту, доступ до освітніх послуг, участь у житті шкільної громади поширюються на неповнолітніх іноземців, які перебувають на території, уточнюючи, що «дієвість права на освіту гарантується державою, регіонами та місцевою владою».  

Включення в класи і шкільний процес Неповнолітні іноземці, які підлягають обов’язковому навчанню, зараховуються до класу, відповідного їх віку, окрім якщо рада факультету не прийме рішення про зарахування до іншого класу, з урахуванням: - організації навчання в країні походження учня; - оцінка навичок, умінь та рівня підготовки учня; - курс навчання, за яким учень навчається в країні походження; - кваліфікації, якою можливо володіє учень.  

У разі учнів, яким виповнилось п’ятнадцять років, або хто вже пройшов не менше восьми років шкільного навчання, того слід направити до старшої середньої школи, можливо, вдаючись до посередництва Територіального центру інклюзії.    

Сподобалась стаття? Поділись з друзями: