2022-07-07 21:28:55

Унікальна колекція: у Музеї етнографії та художнього промислу колекціонер Любомир Кушлик продемонстрував етноінструменти

Інтерактивний концерт, на якому зіграли усі! В Музей етнографії та художнього промислу ethnology.lviv.ua відбувся неймовірний етноперформанс!

Вимушеним гостям Львова свою унікальну колекцію музичних інструментів продемонстрував Любомир Кушлик - член Національної спілки композиторів України як музикознавець-фольклорист, а також член Національної ради традиційної музики при ЮНЕСКО.

Дійство розділилося на дві частини:

1 - розповідь про екземпляри колекції

2 - спільний концерт, на якому жоден не залишився без інструменту!

Любомир Кушлик вручив музичні інструменти як дітям, так і дорослим! Усі із захопленням долучилися та створили цілий оркестр! Трембіта, мольфарська дримба, цвірклі, кувички і ще чимало різноманітних етнічних назв відкрив для гостей заходу Любомир Кушлик. Ба навіть зіграв на інструменті, що й в Кalush Orchestra! Мова йде про так звану "теленку" - сопілку без дірок. Цікаво, що її коріння - з Карпат.

 

Загалом, колекція пана Любомира пазл музичних зразків з різних куточків України та із-за кордону. Його колекція охоплює близько 1000 екземплярів (80% українських, решта - із різних країн світу). Зокрема, українські інструменти другої половини ХХ століття із Закарпаття, Гуцульщини, Бойківщини, Лемківщини тощо.

Захід відбувся за підтримки дирекції Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України.  

Сподобалась стаття? Поділись з друзями: