(НЕ)ДИТЯЧИЙ ПОГЛЯД НА ВІЙНУ

Ця книга з'явилася на світ завдяки (анти)конкурсу «(Не)дитячий погляд на війну». Його метою було надати слово новочасним «дітям війни» та розповісти про події останніх років вустами їхніх наймолодших очевидців. Адже саме їм дано сприймати сьогоднішній конфлікт у всій його об'єктивній реальності. Ці історії заслуговують на те, щоб бути почутими. Аби подолати протиріччя, і щоб подібна трагедія більше ніколи не повторилася. 

Автори життєвих історій, представлених у збірці – школярі, студенти та активна молодь. Це ті, кого війна зачепила безпосередньо, і хто чув про неї, здебільшого, з екрану телевізора. Ті, хто був змушений покинути домівку, і хто допомагав переселенцям адаптуватися на нових теренах. Ті, хто безпосередньо зіштовхнувся з реаліями окупації, і чиї батьки сприяють захисту українських земель. 

Книга призначена як для дітей, так і для дорослих. Для безпосередніх учасників згаданих подій і тих, хто воліє їх не помічати. Для активістів і байдужих. Для кожного, хто, сам того не усвідомлюючи, є частинкою сили, від якої залежить майбутнє нашої країни. 

Життєві історії у збірнику згруповані у 7 розділів, що розкривають різні сторони життя в умовах збройного конфлікту: 

  • «Якби не війна...».
  • «Життя з чистої сторінки: історія вимушеного переселенця».
  • «По той бік фронту: моє життя (не) в Україні».
  • «Мій батько (був) на війні. Історія дітей воїнів АТО».
  • «На межі цивілізацій: життя на лінії зіткнення».
  • «Коли війна – це більше, аніж просто слово. Історія мого волонтерства».
  • «Далеко від фронту, але не від війни. Досвід мирних регіонів». 

Цей збірник – справжня хроніка нашого сьогодення. Написана тими, кому нічого приховувати. І хто дозволив нам побачити увесь жах війни та силу людського духу і надії по-справжньому, без прикрас. Їхнім (не)дитячим поглядом.