Дискусія деліберації
.jpg)
Асоціація «Нова Доба»![]() |
STREET LAW![]() |
Сучасні виклики розвитку демократії свідчать про необхідність зміни парадигми характеру суспільної комунікації із епізодичної та змагально-конкурентної, до регулярної та дорадчої (деліберативної). Демократією майбутнього називають деліберацію, котрій притаманні взяття до уваги позиції меншості, соціальна емпатія, пошук консенсусу. Термін деліберація лише входить у різні сфери сучасної політики, освіти, медіа і є новим і перспективним трендом у розвитку культури демократії та передбачає вдумливий та зважений підхід до вирішення різних суспільних питань.
Деліберативна демократія має на меті розвиток умінь громадян співпрацювати та домовлятися з іншими, а її характер передбачає регулярне залучення громадян до обговорення та вирішення загальнодержавних чи місцевих суспільних проблем. Особливо це стосується проблем, до вирішення яких у суспільства існують різні підходи та бачення.
Засади деліберації активно використовуються зараз в різних країнах у сфері громадянської освіти і вони реалізуються через різноманітні форми і методи навчання. Однією з них є «Дискусія деліберації», у ході якої молоді люди мають можливість для обговорення різноманітних дискусійних питань, пошуку компромісів та прийняттю спільних рішень.
На відмінну від інших існуючих традиційних форм організації дискусій: «Дебати», «Аргументована дискусія», онлайн форуми тощо, «Дискусія деліберації» робить акцент не лише на аргументованому представленні своєї позиції, а передусім, - на емпатичному сприйнятті позиції опонента, пошуку компромісу. Важливим етапом організації дискусії деліберації є акцентування не лише аргументів однієї сторони, але й аналіз та прийняття окремих аргументів опонента, - задля спільного порозуміння.
Технологія «Деліберативної дискусії», була розроблена організацією Street law ( США). У 2020-2021 роках у рамках спільного проекту за підтримки Посольства США в Україні виникла можливість спільно із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» поширити досвід реалізації «Дискусії деліберації» в Україні.
Додаток - A
Додаток - B – НОТАТКИ У ХОДІ ДИСКУСІЇ
Додаток - C – Вільна дискусія та індивідуальні розмірковування
Додаток - D – Самооцінка та зворотний зв’язок після деліберації
ДИСКУСІЯ ДЕЛІБЕРАЦІЇ. Тренінг з методики роботи 31 березня 2021 ( початок о 18-00)
Дякуємо за реєстрацію. Перед датою проведення вебінару ми надішлемо на вашу електронну пошту посилання на онлайн адресу проведення семінару.