Дискусія деліберації

Асоціація «Нова Доба»

 

STREET LAW

Сучасні виклики розвитку демократії свідчать про необхідність зміни парадигми характеру суспільної комунікації із епізодичної та змагально-конкурентної, до регулярної та дорадчої (деліберативної). Демократією майбутнього називають деліберацію, котрій притаманні взяття до уваги позиції меншості, соціальна емпатія, пошук консенсусу. Термін деліберація лише входить у різні сфери сучасної політики, освіти, медіа і є новим і перспективним трендом у розвитку культури демократії та передбачає вдумливий та зважений підхід до вирішення різних суспільних питань.

 

Деліберативна демократія має на меті розвиток умінь громадян співпрацювати та домовлятися з іншими, а її характер передбачає регулярне залучення громадян до обговорення та вирішення загальнодержавних чи місцевих суспільних проблем. Особливо це стосується проблем, до вирішення яких у суспільства існують різні підходи та бачення.

Засади деліберації активно використовуються зараз в різних країнах у сфері громадянської освіти і вони реалізуються через різноманітні форми і методи навчання. Однією з них є «Дискусія деліберації», у ході якої молоді люди мають можливість для обговорення різноманітних дискусійних питань, пошуку компромісів та прийняттю спільних рішень.

На відмінну від інших існуючих традиційних форм організації дискусій: «Дебати», «Аргументована дискусія», онлайн форуми тощо, «Дискусія деліберації» робить акцент не лише на аргументованому представленні своєї позиції, а передусім, - на емпатичному сприйнятті позиції опонента, пошуку компромісу. Важливим етапом організації дискусії деліберації є акцентування не лише аргументів однієї сторони, але й аналіз та прийняття окремих аргументів опонента, - задля спільного порозуміння.

Технологія «Деліберативної дискусії», була розроблена організацією Street law ( США). У 2020-2021 роках у рамках спільного проекту за підтримки Посольства США в Україні виникла можливість спільно із Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба» поширити досвід реалізації «Дискусії деліберації» в Україні.

 

ДИСКУСІЯ ДЕЛІБЕРАЦІЇ. Тренінг з методики роботи 31 березня 2021 ( початок о 18-00)

 

Дякуємо за реєстрацію. Перед датою проведення вебінару ми надішлемо на вашу електронну пошту посилання на онлайн адресу проведення семінару.